Stichting "De Barneveldse Beiaard"
Op deze site vindt u alle informatie over het werk van de Stichting "De Barneveldse Beiaard" en de activiteiten die we organiseren rond de 3 beiaardlocaties die de gemeente Barneveld rijk is.
Op deze site vindt u alle informatie over het werk van de Stichting "De Barneveldse Beiaard" en de activiteiten die we organiseren rond de 3 beiaardlocaties die de gemeente Barneveld rijk is.
Vrijdag is het alweer de eerste dag van mei, tijd voor een Beiaard-PLUS-Concert. Eind april en begin mei vieren we Koningsdag en Bevrijdingsdag.
Beiaardier Boudewijn Zwart grijpt deze gelegenheid aan om een programma samen te stellen met muziek rond het Koningshuis en de Bevrijding. Hij begint met een fantasie over het Wilhelmus van de hand van zijn opa, de bekende organist Jan Zwart. Maar dat is niet de melodie waarop het Wilhelmus rond 1570 werd geschreven. De melodie van vandaag komt uit het liedboek Nederlandtsche Gedenck-clanck van Adriaen Valerius, uit 1626. Die melodie werd zo beroemd, dat koningin Wilhelmina in 1932 besloot dat het voortaan de officiële melodie van het Nederlandse volkslied zou zijn.
Nog een drietal bekende liederen uit deze bundel worden ten gehore gebracht, plus nog wat liederen uit een ander bekend liederenboek, waar vroeger veel uit gezongen werd: ’Kun je nog zingen, zing dan mee’.
En verder horen we o.a. nog wat liederen, die in oorlogstijd bekend waren….liedjes van verlangen!
Een feestelijk concert voor jong en oud. Het volledige programma is bijgevoegd .
Van harte welkom! Bij Sophias Coffee is weer een heerlijk bakje koffie op te halen.
We hebben vier jaar lang kunnen genieten van maandelijkse beiaard-PLUS-Concerten, die te beluisteren waren vanaf 19.00 uur rond de Jan van Schaffelaartoren. Dit boden we aan op elke eerste vrijdag van de maand. Dat konden we doen doordat we verschillende subsidies ontvingen en een crowdfundingsactie op touw hadden gezet.
Veel van die middelen vallen nu weg. Dit jaar gaan we daarom terug naar 6 concerten per jaar, die worden gegeven in de middelste twee kwartalen. Het Beiaard-PLUS-concept houden we vast: onze vaste beiaardier, Boudewijn Zwart is op die vrijdagavond van de partij en de beiaardklanken mengen zich dan met die van een ander muziekinstrument, zoals piano, trompet, gitaar, zangstem, enz. Deze serie concerten start op de eerste vrijdag na Pasen, dus op 10 april.
U bent van harte welkom om te komen luisteren op of rondom het Torenplein. Wilt u ons steunen? volg dan deze link.